İ.U SBMYO Pazarlama Bölümü
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

******'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı

2 posters

Atatürk'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı Empty ******'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı

Mesaj tarafından ST Paz Eyl. 16, 2007 12:30 am

Atatürk'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı 64108000

Ulu Önder'e "Bu millete her şeyi öğrettim, uşak olmayı öğretemedim" sözlerini söyleten Seyfettin Dede şimdi 107 yaşında...
1917 Selanik doğumlu Seyfettin Yağız, 13 yıl ******'ün mahiyetinde çalıştı. 1917-1935 yılları arasında da istanbul'da şoförlüğünü yaptı. Kullandığı Cadillac marka otomobilin Anıtkabir'de sergilendiğini söyleyen Yağız, 10 Kasım öncesi ******'le ilgili anılarını bizimle paylaştı. ******'e ait olduğunu söylediği tespihi yastığının altında saklayan Seyfettin Dede, evinin duvarlarını da Ata'nın fotoğraflarıyla süslemiş.

Aslında birçoğumuz Yağız'ı tanıyoruz. Tarihe malolmuş şu ünlü hikayesiyle. Ürdün Kralı Abdullah'ın ******'ü Dolmabahçe Sarayı'nda ziyareti sırasında servis yapan Yağız, kahveleri dökünce Kral çok sinirlenmiş. Bunun üzerine ******, "Bu millete her şeyi öğrettim, uşak olmayı öğretemedim" demişti. İşte bu ünlü sözün kahramanı da Seyfettin Yağız. Tek başına, zor şartlarda yaşayan Seyfettin Dede'nin ******'ü anlatırken adeta gözleri parlıyor:

Çok asil bir insandı"Paşam, Menemen olaylarında Kubilay'ın katletilmesine çok sinirlendi, üzüldü, 'Menemen'i topa tutun' dedi. Bu olayın ardından rakıyı susuz içmeye başladı. Şeyh Sait İsyanı'nda, Dersim ve Konya isyanlarında hiç korkmadı. Çok cesur kahraman bir komutandı. En büyük isteklerinden biri Balkan Paktı'nı kurmaktı, İsmet İnönü'yü de Fevzi Çakmak'ı da severdi. CHP ve Cumhuriyeti kurmakla hep iftihar ederdi. 10 yıl daha yaşasaydı Amerika bile ayağına gelirdi. Bugün ******'ü çekemeyenler var. O herkesi çok severdi ve iyi davranırdı. Çok asil bir insandı."

En son tarafından Paz Eyl. 23, 2007 4:57 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
ST
ST
öcüüü admiin
öcüüü admiin

Erkek
Hobi : Cinema & Galatasaray & Music
Tecrübe Puanı : 6081

Atatürk'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı Empty Geri: ******'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı

Mesaj tarafından sewi C.tesi Eyl. 22, 2007 2:23 pm

şu cadillac"ı çok merak ettim acaba resmi varmıdır sende..?
sewi
sewi
Forum Gezer
Forum Gezer

Kadın
Tecrübe Puanı : 6079

Atatürk'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı Empty Geri: ******'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı

Mesaj tarafından ST C.tesi Eyl. 22, 2007 2:32 pm

Atatürk'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı 67974
Atatürk'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı 67973
Atatürk'ün Cadillac'ını 13 yıl boyunca o kullandı 11285_51_1

bunalrdan biri olabilir birinci resim arabanın içi sanırım ikinci resim ******'ün başka arabası lincoln olması lazim üçüncüde cadillac
ST
ST
öcüüü admiin
öcüüü admiin

Erkek
Hobi : Cinema & Galatasaray & Music
Tecrübe Puanı : 6081